Imprezy <<  Strona: 5 z 12  >>

Porozmawiajmy o wadowickim „Sokole“ - spotkanie z Andrzejem Nowakowskim

W poniedziałek 8 lutego 2010 roku odbyło się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej kolejne spotkanie mające na celu przybliżenie historii Wadowic.

Biblioteka na ferie...

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży okres odpoczynku i możliwość spędzenia czasu wolnego zgodnie ze swymi zainteresowaniami, pomysłami i możliwościami. Jedni wyjeżdżają na zimowiska, inni z wyboru lub konieczności zostają w domach. I właśnie do tych drugich kierowane są liczne oferty instytucji oświatowych, ośrodków kultury i stowarzyszeń, mające na celu uatrakcyjnienie zimowego wypoczynku.

Spotkanie z Mateuszem Porębskim - 17 grudnia 2009r.

Jednym z zadań Wadowickiej Biblioteki Publicznej jest promocja regionalnych twórców oraz literatury dotyczącej Powiatu Wadowickiego. W ramach tej działalności 17 grudnia 2009 roku odbyło się spotkanie z Mateuszem Porębskim, autorem książki "Budownictwo obronne i rezydencjonalne powiatu wadowickiego. Katalog". W książce zebrano materiały na temat budowli obronnych i rezydencji mieszkalnych z terenu historycznego i obecnego powiatu wadowickiego obejmując 82 miejscowości.