Porozmawiajmy o wadowickim „Sokole“ - spotkanie z Andrzejem Nowakowskim

W poniedziałek 8 lutego 2010 roku odbyło się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej kolejne spotkanie mające na celu przybliżenie historii Wadowic.

Gościem spotkania był profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Katedry Organizacji Kultury Fizycznej dr hab. Andrzej Nowakowski, autor około 210 publikacji naukowych dotyczących prawa, historii oraz kultury fizycznej .

W 2009 roku ukazała się jego kolejna książka zatytułowana „Sokół“ w Wadowicach w latach 1918-1949 (zarys dziejów), która była tematem spotkania. Mimo, że publikacja dotyczy lat 1918-1949, autor przedstawił na spotkaniu całość zagadnień związanych z historią i działalnością wadowickiego „Sokoła“, od powstania tj. 1887 roku aż po dzień dzisiejszy.

Po wykładzie wywiązała się dyskusja, poruszano tematy nie tylko dotyczące wadowickiego koła. Mówiono o znaczeniu i wkładzie ruchu sokolego dla rozwoju fizycznego, a także kulturalno-oświatowego społeczeństwa polskiego.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bezpłatnie książki z dedykacjami autora .