"Z wizytą u Ojca" - wystawa fotograficzna

W sobotnie, deszczowe przedpołudnie 10 października 2009 roku, w Sali Konferencyjno- Wystawienniczej Wadowickiej Biblioteki Publicznej otwarto wystawę "Z wizytą u Ojca", wpisującą się w obchody Roku Jana Pawła II Wielkiego. Prezentuje ona fotografie, będące odzwierciedleniem ruchu pielgrzymkowego wadowiczan do Papieża - Rodaka.

Na apel Jana Pawła II "Przyjeżdżajcie. Nie zostawiajcie mnie samego!" odpowiadano entuzjastycznie przez wszystkie lata Jego pontyfikatu. Wśród tłumów gromadzących się nieustannie na Placu św. Piotra w Rzymie nie mogło przecież zabraknąć Polaków, pątników znad Skawy. A Ojciec Święty niezmiennie z wielką radością gościł na Stolicy Piotrowej mieszkańców swego rodzinnego miasta: dzieci i młodzież, przedstawicieli władz, grupy parafialne, zgromadzenia zakonne, delegacje instytucji, organizacji i stowarzyszeń, a nade wszystko pielgrzymów. Towarzyszyli Mu również w Jego ostatniej drodze, towarzyszą po dziś dzień, stojąc przy grobie i szepcząc "Wieczne odpoczywanie..."

Piękną pamiątką z takich wyjazdów są fotografie, które wadowiczanie użyczyli do zorganizowania okolicznościowej wystawy. Jej otwarcie było okazją do podziękowania ofiarodawcom za życzliwość i odpowiedź na apel organizatorów, ale także do podzielenia się swymi przeżyciami z licznie zgromadzonymi na uroczystości gośćmi. Niejednokrotnie głos załamywał się, a wzruszenie i pamięć odbierały mowę, mimo to wszyscy chętnie wracali do przeszłości i pięknych wspomnień. Bo przecież do takich wspomnień trzeba wracać i należy je pielęgnować.

Wystawę można zwiedzać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej (ul. Legionów 1) do 31 grudnia 2009 roku. Druga część ekspozycji prezentowana jest na Placu Jana Pawła II do końca października 2009 roku. Zachęcamy do obejrzenia!