Zimowe podróże po literaturze, czyli
ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną

W poniedziałek, 27 stycznia uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Będzie to czas wytchnienia po trudach pierwszego półrocza. Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które lubią twórczo i miło spędzać czas, zapraszamy do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z cyklu „Zimowe podróże po literaturze”. W każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 będziemy spotykać się na ciekawych zajęciach literacko - artystycznych.

Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33) 8234618 lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

UCHWAŁA NR XVI/150/2019
RADY MIEJSKIEJ W WADOWICACH
z dnia 19 grudnia 2019r.

w sprawie: zamiaru likwidacji Filii Nr 2 Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wadowicach

Pliki do pobrania:

Podaruj dziecku wyjątkowy prezent!
Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o podarunkach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku - wspólnie spędzony czas! Dlatego gorąco zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Mała książka-wielki człowiek”, która stanowi zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką. To także okazja do „zaszczepienia” w dzieciach miłości do czytania oraz odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać do niej jak najczęściej.

Rodzinne warsztaty świąteczne

W sobotę 14 grudnia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyły się Rodzinne Warsztaty Świąteczne, w trakcie których dzieci wraz z rodzicami tworzyły kolorowe ozdoby choinkowe, a także miały okazję sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze.

Wykonane dekoracje z pewnością będą unikalnymi i wyjątkowymi ozdobami świątecznego stołu czy choinki. A piękne i smaczne, samodzielnie polukrowane pierniki, może dotrwają do Świąt!