7 Spotkanie autorskie z Jackiem Pałasińskim - 28.02.2009

Wczesnym, sobotnim popołudniem 28 lutego 2009 r. w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Jackiem Pałasińskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, długoletnim korespondentem i autorem licznych książek m.in. Express Mediterranee, czyli podróż po Morzu Śródziemnym i okolicach, Kaczor po pekińsku, Kaczor w sieci.

Autor zaprezentował również swą ostatnią książkę Gdzie jest Polska? - złożoną z felietonów, publikowanych w swoich blogach w latach 2007 i 2008 oraz komentarzy internautów. To jedyne w swoim rodzaju, niezwykle ostre spojrzenie na polską politykę ostatnich miesięcy rządów PiS - Samoobrona - LPR oraz pierwszego roku rządów koalicji PO-PSL. Wokół tej książki wywiązała się ciekawa dyskusja na temat sytuacji gospodarczej i politycznej Polski we współczesnym świecie, perspektyw na przyszłość, zagrożeń i ewentualnych perspektyw ich zażegnania.

Sympatycy pisarza z radością wysłuchali odczytanych przez Niego fragmentów książek, które można było zakupić i "ozdobić" dedykacją autora. Spotkanie zostało zorganizowane i sfinansowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.