Imprezy <<  Strona: 6 z 12  >>

Muzyczne zabawy... z Izabelą Klebańską

W poniedziałek 7 grudnia 2009 r. odbyło się   w Wadowickiej Bibliotece Publicznej spotkanie z Izabellą   Klebańską, współautorką programów telewizyjnych: „5-10-15”, „Tut turu” czy „Domowego przedszkola”, a przede wszystkim autorką książek dla dzieci: „Muzyczna zgraja”, „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada” oraz „Akolada. 8 stopień wtajemniczenia”. Na tę bardzo przyjemną lekcję muzyki zaproszone zostały dzieci z wadowickich przedszkoli. Pisarka w bardzo dowcipny i przystępny sposób popularyzuje muzykę. Najpierw przedstawiła im swoją ulubienicę i bohaterkę książeczek - Akoladę:

Autorka „Bezsenników” w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

W dniu 19 listopada 2009 roku Wadowicka Biblioteka Publiczna miała przyjemność gościć panią Lilianę Fabisińską, dziennikarkę, tłumaczkę, a przede wszystkim pisarkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisze właściwie od zawsze. Zaczynała od listów do ukochanej rudej Pippi, kreślonych na liściach klonu. W wieku 8 lat napisała dla chorej przyjaciółki książkę o dzielnej Jane, która przechytrzyła porywaczy samolotu.

Warsztaty drukarskie - 21 października 2009 r.

W środę 21 października 2009 r. Wadowicka Biblioteka Publiczna zorganizowała edukacyjne warsztaty drukarskie dla dzieci, prowadzone w sposób ciekawy i zrozumiały przez Firmę "Kalander" z Gliwic, których celem było przybliżenie historii książki i druku.