XX spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży - 27 kwietnia 2012 r.

27 kwietnia miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, na którym omawiana była książka „Brzydcy” - Scotta Westerfelda.

„Brzydcy” to pierwsza część trylogii w skład której wchodzą „Sliczni” oraz „Wyjątkowi”. Trylogia ta, to przykład dobrej literatury SF, a jednocześnie seria przygodowa. Autor trzyma czytelnika w napięciu i prowadzi do wielu zaskakujących rozwiązań. To historia młodej buntowniczki, która stawia czoło wyzwaniom, popełnia błędy i podejmuje nie zawsze mądre decyzje. Sprawia to, że utożsamia się z nią nie jeden młody czytelnik.

Tally - główna bohaterka nie może doczekać się swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka Tally, nie podziela jej entuzjazmu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta. Po zniknięciu Shay, Tally odkrywa, że nawet w raju nie wszystko jest śliczne. Musi wybierać: albo odszuka Shay i zdradzi władzom miejsce jej pobytu albo też nigdy nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, na zawsze odmieni jej świat.

Opinie Klubowiczów na temat książki były jednogłośnie pozytywne. Jest to książka godna polecenia zarówno dla miłośników literatury SF jak i przygodowej.

Następne spotkanie DKKdm odbędzie się 18 maja o godz. 17:00 , na którym omawiana będzie książka „Gdzie indziej” Gabrielli Zevin.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !

powrót