XIX spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży - 10 lutego 2012r.

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży było okazją do podyskutowania na temat książki „Jessica”-Rossie Rushton. Rossie Rushton to angielska autorka książek dla nastolatków i młodych dorosłych. Jej książki oparte są często na prawdziwych przeżyciach bądź na wydarzeniach z życia nastoletnich znajomych autorki.

„Jessica” to historia młodej dziewczyny, której wydaje się, że ma naprawdę ciężkie życie. Nie może pogodzić się z tym, że musi mieszkać w zakątku rolniczej Walii, gdzie telefon komórkowy nie ma zasięgu dopóki nie przejdzie się przez sad i nie stanie na górce. Uważa, że takie życie może być atrakcyjne tylko dla ludzi z miasta. Dla Jessiki to egzystencja. Ma dobry głos, śpiewa w chórze i chciałaby wyrwać się z domu, z rodzinnej wioski. Niczego tak nie pragnie, jak uciec do „wielkiego świata”. Jednak spotkany w Wiedniu przystojny Mark odmieni jej spojrzenie na to, co wydawało się takie szare i nudne. Jessika zaczyna doceniać to co w życiu jest najważniejsze: rodzinę, ukochane miejsce na ziemi, które także dla niej staje się atrakcyjne.

Kolejne spotkanie DKKdm odbędzie się 27 kwietnia 2011r. o godz.17:00, na którym omawiana będzie książka „Brzydcy” S. Westerfelda.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !

powrót