„Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”
- biblioteka rusza z nowym projektem

Jeśli kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl, aby zostać pisarzem, dziennikarzem lub scenarzystą to nowy projekt Wadowickiej Biblioteki Publicznej skierowany jest właśnie do Was!

Z początkiem sierpnia Wadowicka Biblioteka Publiczna ruszyła z nowym projektem „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”. Jest to cykl warsztatów i spotkań autorskich przeznaczony dla dzieci i młodzieży, który ma na celu rozbudzenie pasji czytelniczej oraz umożliwienie młodym ludziom poznania tajników sztuki pisarskiej. Uczestnicy projektu mogą doskonalić swój literacki warsztat, ćwiczyć redagowanie tekstów prasowych, oraz tworzyć scenariusze. Niektórzy z nich, zadebiutowali już nawet w roli aktorów, podczas wakacyjnych warsztatów teatralno-literackich (w których uczestniczyło ponad sto dzieci). Spotkania z pisarzami oraz ciekawe zajęcia stwarzają szansę, by ponownie rozbudzić w młodym pokoleniu zainteresowanie książką, a nawet odkryć nowe talenty literackie.

Warto zaznaczyć, że najnowszy projekt, to już kolejne biblioteczne przedsięwzięcie, na które udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Dzięki takim inicjatywom Biblioteka ma szansę zaistnieć w świadomości czytelników, nie tylko jako miejsce wymiany książek, ale także przestrzeń umożliwiająca twórcze spędzanie wolnego czasu.

WARSZTATY:


SPOTKANIA AUTORSKIE:

Warsztaty i spotkania skierowane są do osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych (szkół i przedszkoli). Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

Ilość miejsc ograniczona! Wszystkie zajęcia są bezpłatne!