Wystawy <<  Strona: 3 z 8  >>

Nasz kolorowy świat...

Uroczysty wernisaż prac plastycznych podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kaczynie zorganizowany w Wadowickiej Bibliotece Publicznej 26 kwietnia 2010 roku zgromadził większość autorów, ich instruktorów i wychowawców, rodziców i sympatyków. Przybyli również wychowankowie filialnej placówki z Kęt, których rysunki wzbogaciły wystawę.

Wystawa prac Koła Dzieci Niepełnosprawnych

Kolorowo i wiosennie zrobiło się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej za sprawą wystawy prac podopiecznych Koła Dzieci Niepełnosprawnych działającego od 1999 roku w Wadowicach. Rysunki, wyklejanki, kolaże i wiele innych technik plastycznych wykorzystano do zobrazowania piękna świata widzianego oczami "małych artystów". Większość prezentowanych rysunków nawiązuje do wiosny, na którą wszyscy czekamy już z niecierpliwością oraz tematyki wielkanocnych świąt. Kolorowe jajka toczą się pomiędzy kogucikami i zajączkami, zakwitają krokusy i żonkile, a żółte słonko uśmiecha się z wielu obrazków.

„Moimi oczami...“
                               Wystawa Jacka Jarosza

Artysta-amator prezentuje prace, ukazujące świat i ludzi widzianych oczami człowieka wrażliwego na piękno i dzieła malarskie wielkich twórców. Wystawa eksponowana jest w kilku cyklach (sęki, drewniane kościółki, portrety), które świadczą o dużej różnorodności tematycznej i odwadze w operowaniu kolorem.