100 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 26 czerwca 2018

Czerwcowe, 100 spotkania DKK zamyka dziesięć lat działalności klubu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Za nami wiele ciekawych, wciągających dyskusji, dziesiątki książek, które mniej lub bardziej przypadły nam do gustu. I grupa wiernych Klubowiczów, dla których comiesięczne spotkanie to wciąż przyjemność, świetna okazja do wyjścia z domu i spotkania z ludźmi, dla których czytanie jest pasją. Jubileuszowe spotkanie zasłużyło na królewskie przyjęcie i królewską książkę. I tak też było...

Buckingham za zamkniętymi drzwiami autorstwa Meyer-Stabley Bertrand to gratka dla fanów monarchii brytyjskiej, ale też dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie na królewskim dworze. Takie prawdziwe życie. Jak wygląda dzień codzienny, jak się przyjmuje gości i co się je na bankietach oraz kto jest za co odpowiedzialny. Znajdziemy też ciut historii i sztuki, za to bardzo mało ploteczek i sensacji, co niewątpliwie jest plusem tej książki. Odpowiada ona na wiele pytań, zdradza mnóstwo sekretów, ciekawostek, a nawet rodzinnych tajemnic, które cieniem kładą się na rodzinę królewską. I choć autor nie szczędzi czytelnikom wszystkich tytułów królewskich - w których można się chwilami pogubić - to czyta się przyjemnie, niekiedy z uśmiechem na ustach.

Dziękując za piękne dziesięć lat, życzę wszystkim Klubowiczom i miłośnikom czytania wielu ciekawych, wakacyjnych lektur, które zainspirują nas do nowych dyskusji i wspólnego odkrywania nowych przestrzeni literackich. Do zobaczenia jesienią!!