1 Spotkanie organizacyjne -24.09.2008

Dnia 24.09.2008 roku o godzinie 18.00 w Sali konferencyjno- wystawienniczej Wadowickiej Biblioteki Publicznej odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Po powitaniu przybyłych osób omówiono założenia, cele i zasady funkcjonowania Klubu oraz ustalono częstotliwość następnych spotkań. Wstępnie zaplanowano kolejne spotkania na każdą ostatnią środę miesiąca

W kilkunastoosobowym gronie uczestniczki rozmawiały o swoich upodobaniach czytelniczych. Prezentacja tematyki ulubionych książek wykazała, że dużym zainteresowaniem wśród zebranych cieszą się książki biograficzne, historyczne oraz współczesna literatura polska i obca. Wybrano książkę, której poświęcone będzie kolejne spotkanie: "Wychowanie dziewcząt w Czechach" czeskiego pisarza Michała Viewegha.