Dzień Kobiet z Biblioteką

Z okazji Dnia Kobiet w piątek 8 marca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Greń - autorką poczytnych kryminałów.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W piątek (8.02) w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia zostały zorganizowane przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach asp. sztab. Małgorzatę Hombesch oraz asp. sztab. Zbigniewa Przybeka.

Zakochani w czytaniu, czyli randka z książką

Już w czwartek (14 lutego) w naszej Filii nr 1 na os. Kopernika na czytelników czekać będzie miła niespodzianka. Przygotowano tutaj zabawę czytelniczą polegającą na wybraniu i przygarnięciu książki, bez uprzedniej wiedzy, co jest przedmiotem jej treści. Bez rekomendacji, bez czytania recenzji, być może w gatunku, dotąd omijanym.

Dla sztuki wiek nie ma znaczenia!
Wystawa dzieł malarzy-seniorów.

Wadowicka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Andrychowa.

Grupa rozpoczęła swoją działalność niemal 14 lat temu. Opiekę nad artystami sprawuje Jerzy Kozak, który z ogromną charyzmą, cierpliwością i zaangażowaniem prowadzi swych podopiecznych artystycznymi ścieżkami. Obecnie grupa malarska może poszczycić się ekspozycjami na terenie Andrychowa, Kęt i Wadowic.