„GDZIE JA W OGÓLE JESTEM?” -
WYSTAWA GRAFIKI KAMILA KAKA

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę grafiki Kamila Kaka o wdzięcznej nazwie „GDZIE JA W OGÓLE JESTEM?” .

Kamil Kak to młody artysta i student grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Miłośnik litografii, drzemek i szokujących zestawień kolorystycznych. Zainteresowany frustracjami społecznymi. Twierdzi, że świat byłby łatwiejszy, gdyby ludzie porozumiewali się za pomocą memów. Słowem nietuzionkowy artysta z niebanalnymi pomysłami. I taka też jest jego wystawa - nieszablonowa, zaskakująca i bardzo różnorodna. Zaprezentowane grafiki wykonano bowiem w różnych technikach m.in. litografii, mokulito, algrafii, serigrafii i linorytu.

W dwa tygodnie zwiedzić kilka krajów
z biblioteką to możliwe!

Ferie - błogi czas zabawy i odpoczynku niestety powoli dobiega końca. Pomimo, iż zimowa aura tym razem nas rozpieszczała, stwarzając idealne warunki do zimowego szaleństwa, dzieci znalazły również czas, by odwiedzić Wadowicką Bibliotekę Publiczną.

Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Cztery strony świata” i jak sama nazwa wskazuje, na każdych zajęciach obieraliśmy inny kierunek podróży, „odwiedzając” ciekawe miejsca na kuli ziemskiej. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję poznać Skandynawię i wcielić się w rolę groźnych wikingów. Młodzi czytelnicy, jak przystało na prawdziwych północnych wojowników, musieli zaopatrzyć się w tarcze, które oczywiście własnoręcznie wykonali.

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ - MIŁOŚĆ OD PIERWSZYCH SŁÓW

W walentynkową środę w Filii nr 1 Wadowickiej Biblioteki Publicznej na os. Kopernika na czytelników czekać będzie miła niespodzianka. Przygotowano tutaj zabawę czytelniczą polegającą na wybraniu i przygarnięciu książki, bez uprzedniej wiedzy, co jest przedmiotem jej treści. Bez rekomendacji, bez czytania recenzji, być może w gatunku, dotąd omijanym.

Kłopoty mnie kochają - spotkanie z Joanną Szarańska

To było niezwykłe spotkanie, pełne śmiechu, radości, swobodnej i koleżeńskiej atmosfery. Wszystko za sprawą autorki, Joanny Szarańskiej, która swoim urokiem oczarowała sympatyków jej twórczości zgromadzonych w Wadowickiej Bibliotece Publicznej oraz prowadzącej spotkanie - Joanny Wolf.

Nasz znak: 230/III - 4/2018

Szanowni Państwo Oferenci !

Wadowicka Biblioteka Publiczna informuje, że trakcie prowadzenia rozeznania rynku na dostawę książek w 2018roku wpłynęły następujące oferty:
  1. Hurtownia Książek „Kodeks” Bogdan Pultyn, 85-034 Bydgoszcz, ul. Długa 63.
    Wysokość upustu - 26,8 %
  2. Przedsiębiorstwo Dom Książki, 00-521 Warszawa, ul. Hoża 29/31.
    Wysokość upustu - 40%
  3. Super Siódemka Lucjan Wypych Spółka Jawna, 60-012 Poznań, ul. Opłotki 23.
    Wysokość upustu - 44,1 %
  4. Platon Sp. z o.o., 05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Sławęcińska 16, Macierzysz.
    Wysokość upustu - 44,3%
  5. OSDW Azymut Sp. z o. o., 02-460 Warszawa, ul. Gottlieba Daimlera 2.
    Wysokość upustu - 44,1 % + dodatkowy rabat 1% za płatność w terminie do 3 dni.
  6. Wybrano ofertę firmy: OSDW Azymut Sp. z o. o., 02 - 460 Warszawa, ul. Gottlieba Daimlera 2
    Wysokość upustu - 44,1% + 1%

Wybrana oferta była najkorzystniejsza.
    Strony mogą składać odwołania w terminie do 7 dni.
    Umowa zostanie podpisana w dniu 19 lutego 2018 roku.

Bożena Płonka
    Dyrektor Wadowickiej Biblioteki Publicznej