Literacki początek września

W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca literaturę po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji zaprezentowano osiem nowel.

W te wakacje Biblioteka postawiła na sztukę!

Wakacje to dla wszystkich dzieci upragniony czas odpoczynku, wyjazdów i dobrej zabawy. Niestety wakacyjny wypoczynek powoli dobiega już końca, a wraz z nim prowadzone przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną zajęcia dla dzieci.

W tym roku przewodnim tematem naszych spotkań była sztuka. Młodzi czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych oraz w zajęciach plastycznych. Z początkiem wakacji Wadowicka Biblioteka przeistoczyła się również w centrum animacji filmowych, a to za sprawą wyjątkowych, filmowych warsztatów dla dzieci zorganizowanych przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima w Krakowie.