Mali Wadowiczanie na start!

Październik to miesiąc bardzo studencki, właśnie wtedy uczelnie otwierają swoje drzwi dla nowych studentów, nie inaczej jest w Wadowicach, gdzie 25 października ruszyła kolejna edycja Akademii Małego Wadowiczanina, autorskiego projektu Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku już po raz siódmy do współpracy zostały zaproszone klasy trzecie wadowickich szkół podstawowych. Akademia to projekt, w którym mali studenci mają okazję lepiej poznać swój region. Spotkać ciekawych i pasjonujących ludzi, odwiedzić wiele interesujących miejsc, a także zadać pytania osobom pełniącym ważną rolę w wadowickiej społeczności.

Z cukrzycą można normalnie żyć

W piątkowy wieczór (20 października) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Leszkiem Bartołdem - autorem książki „Z cukrzycą po górach”.

Pan Leszek od blisko 40 lat zmaga się ze „słodką panią” czyli cukrzycą. Mimo problemów zdrowotnych nie poddaje się i wciąż realizuje swoją pasję, jaką są górskie wędrówki. Autor zwiedził m.in. Słowacki Raj, Bieszczady, Babią Górę oraz Wielką Rycerzową w Żywieckim Parku Krajobrazowym.

Wyjątkowy debiut literacki

W piątek, 13 października w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą - policjantem i pisarzem młodego pokolenia.

Autor promował swoją debiutancką powieść „Ludzie z cukru” - historię z gatunku science fiction, osadzoną w futurologicznym świecie. Bohater książki w tajemniczy sposób trafia do przyszłości, gdzie wszystko ograniczone jest do niezbędnego minimum. Nie godząc się na nową codzienność usiłuje rozwikłać zagadkę swojej podróży w czasie i wrócić do dawnego życia. Czy uda mu się zmienić przeszłość, by wpłynąć na przyszłość? Odpowiedź na to pytanie, a także inne ciekawostki związane z książką (i nie tylko) mogli usłyszeć uczestnicy piątkowego spotkania.