Biblioteka zamknięta do odwołania, ale nie poddajemy się i staramy się działać w internecie. Przez cały czas pojawia się dużo informacji o nowych internetowych inicjatywach ze świata kultury. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, mamy nadzieję, że każdy znajdzie treści odpowiednie dla siebie. Zapraszamy!

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa
SARS-CoV-2 Wadowicka Biblioteka Publiczna będzie nieczynna do odwołania.

Informujemy również, że okres wypożyczenia materiałów zostanie wydłużony.

Świat oczami grafika -
nowa wystawa w Wadowickiej Bibliotece

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę grafiki Bogumiła Lukaja - absolwenta filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Bogumił Lukaj od wielu lat związany jest z Pracownią Ikonografii i Konserwacji Dzieł Sztuki przy Parafii Prawosławnej w Krakowie. Na co dzień zajmuje się marketingiem i projektowaniem graficznym w dużej firmie przemysłowej. W swojej twórczości posługuje się tradycyjnymi technikami malarskimi. Zazwyczaj obrazuje współczesną rzeczywistość, często wplatając w nią elementy ironii lub tworzy syntezę z elementami pop-artu czy sztuki ulicy.