Widzieć zawsze tą jaśniejszą stronę życia -
Gruzja oczami Marcina Mellera

Z przytupem rozpoczęliśmy kolejny, jedenasty rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Gościem inauguracyjnego spotkania był Marcin Meller - dziennikarz, felietonista, podróżnik, a także zapalony propagator Gruzji w Polsce. We wtorek sala konferencyjna biblioteki wypełniona była po brzegi zainteresowanymi czytelnikami i słuchaczami.

Wystawa malarstwa Anny Szybalskiej

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Anny Szybalskiej pt. „Pamiątki”.

„Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”

Książka jest największym z darów, jaki możemy ofiarować dziecku, darem na całe jego dziecięce i dorosłe życie. Nie zostaje się jednak czytelnikiem po przeczytaniu jednej czy dwóch książek. Radość i pasję czytania trzeba u dziecka rozbudzić. Sukces, jakim jest wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury, zależy od współpracy trzech środowisk: domu, przedszkola i biblioteki. Dlatego więc w bieżącym roku szkolnym 2019/20 Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała nowy projekt, obejmujący wszystkie dzieci przedszkolne. Ma on na celu ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji i przede wszystkim książek czekających na przeczytanie.

Literacki początek września

W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca literaturę po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji zaprezentowano osiem nowel.