Popularna pisarka literatury dziecięcej
gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej

W piątek 14 września do Wadowickiej Biblioteki Publicznej zawitała jedna z najbardziej popularnych polskich autorek literatury dziecięcej - Zofia Stanecka.

Narodowe Czytanie z Wadowicką Biblioteka Publiczną

Już po raz siódmy wraz z początkiem września w całej Polsce na rynkach, skwerach, bibliotekach i muzeach rozbrzmiały fragmenty największych polskich arcydzieł literackich. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości prezydent Andrzej Duda zaprosił Polaków do wspólnej lektury „Przedwiośnia” oraz 44 tekstów zebranych w ramach „Antologii Niepodległości”.

„...Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku (...) A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi...” - argumentował wybór lektury Prezydent RP.

Tysiące książek naukowych w zasięgu ręki!

Po czasopismach przyszedł czas na książki! Wadowicka Biblioteka Publiczna „uwalnia” kilka tysięcy książek naukowych..

Wraz z 1 września czytelnicy Wadowickiej Biblioteki Publicznej uzyskają możliwość wypożyczania kilku tysięcy książek naukowych, z których dotychczas można było korzystać wyłącznie na miejscu w Czytelni książnicy. W ten sposób użytkownicy biblioteki będą mogli skorzystać w domowym zaciszu z wielu cennych, branżowych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy. Wybrane książki będzie można wypożyczyć na okres 2 tygodni!