Pamiętamy i dziękujemy...
Niezwykłe spotkanie w bibliotece

W piątek, 3 listopada, Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity zorganizowało w Wadowickiej Biblioteki Publicznej wyjątkowe spotkanie, przywracające pamięć o zmarłych nauczycielach dawnego Gimnazjum.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja niezwykłego albumu „Pamięci tych, którym wiele zawdzięczamy” - wydawnictwa ukazującego nagrobki profesorów wadowickiego liceum wraz z oznaczeniem miejsca ich pochówku. Publikacja stanowi cenną pozycję, zwłaszcza dla społeczności lokalnej, ponieważ dokumentuje dziedzictwo kultury naszej Małej Ojczyzny. Jest też formą podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję ratowania zapomnianych nagrobków.

„TERAPIA POPRZEZ SZTUKĘ”
Wystawa pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej

To już nowa tradycja! Podopieczni Domów Pomocy Społecznej po raz kolejny zaprezentowali swoje prace w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Ta wystawa ma duszę i serce!

7 listopada 2017 r. w bibliotece miejskiej miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych pensjonariuszy DPS-ów z terenu powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. W otwarciu ekspozycji uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści. W sumie kilkadziesiąt osób.