Narodowe Czytanie „Balladyny”

Wadowicka Biblioteka Publiczna wraz z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II serdecznie zapraszają do wspólnej lektury w ramach IX edycji Narodowego Czytania. Tym razem impreza czytelnicza odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 19.00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

W tym dniu cała Polska weźmie do ręki „Balladynę” Juliusza Słowackiego, by poprzez ciekawą lekturę propagować czytelnictwo i wspólnie pokłonić się jednemu z najwybitniejszych polskich poetów. W związku z tym zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji i przybycie w sobotni wieczór na wadowicki rynek, gdzie wspólnie posłuchamy wybranych fragmentów dramatu w wykonaniu sympatyków Biblioteki oraz pracowników Muzeum. Czas spędzony z bohaterami „Balladyny” z pewnością przyniesie wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie połączy nas w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali teatralnej w Domu Katolickim (pl. Jana Pawła II 1). Wstęp wolny!