Zimowe podróże po literaturze, czyli
ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną

W poniedziałek, 27 stycznia uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Będzie to czas wytchnienia po trudach pierwszego półrocza. Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które lubią twórczo i miło spędzać czas, zapraszamy do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z cyklu „Zimowe podróże po literaturze”. W każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 będziemy spotykać się na ciekawych zajęciach literacko - artystycznych.

Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33) 8234618 lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

Harmonogram zajęć:

„Wędrówka na szczyt”
28 stycznia 2019, godz. 10.00
Jak zdobyć najwyższe szczyty świata? Czym jest Korona Himalajów? Jak przetrwać w rekordowo niskich temperaturach? Jak wygląda życie codzienne w bazie Himalaistów?

„Z Nelą na Antarktydę”
30 stycznia 2019, godz. 10.00
Z małą reporterką Nelą przemierzymy bezkres polarnego świata. Zapoznamy się z arktyczną fauną i florą. Podążymy śladem najniebezpieczniejszych drapieżników Antarktydy, czyli lampartów morskich. Odwiedzimy kolonię pingwinów i spotkamy słonie morskie. Szykuje się niesamowita wyprawa na lodzie i... pod lodem.

„Fascynujący świat Wikingów”
4 lutego 2019, godz. 10.00
Tym razem towarzyszami naszej literackiej podróży będą Wikingowie. Poznamy ich tradycje, zwyczaje oraz różne ciekawostki związane z codziennym życiem, językiem czy kulturą.

„Serce z lodu Królowej Śniegu”
6 lutego 2019, godz. 10.00
Ostatnie zajęcia spędzimy w towarzystwie bohaterów zimowych baśni. Poznamy ich niezwykłe przygody, a także stawimy czoło różnym zagadkom. Nie zabraknie też prac plastycznych!

Podczas ferii zajęcia dla dzieci będą prowadzone również w Filii w Choczni. Spotkania będą odbywały się we wtorki (28.01 i 4.02) o godz. 14:00. Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Na zajęcia obowiązują zapisy (tel. 33 4886705)

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zajęcia są bezpłatne! Ilość miejsc ograniczona!