Wystawa prac plastycznych uczniów SP nr 2 w Wadowicach

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja (środa) o godz. 17.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

W ramach IV wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach swoje prace zaprezentuje 50 uczniów, w tym uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych. Wystawiane prace są różnorodne, zarówno pod względem tematyki, techniki wykonania czy formatu. Tematami nawiązują do pejzaży, portretów, animalistyki, scen rodzajowych czy fantastycznych.

W zdecydowanej większości prace wykonane są w tradycyjnych technikach malarskich na papierze i płótnie, nie brakuje również rysunków, grafik, kolaży oraz fotografii. Przeważają prace indywidualne, ale po raz pierwszy pojawią się też realizacje grupowe. Wśród prac powstałych w trakcie szkolnych zajęć artystycznych i plastycznych wystawione zostaną i te, wykonane przez uczniów w czasie prywatnym. Wernisaż uświetni występ wokalny uczniów SP nr 2. Wystawa opracowana i zaaranżowana została przez nauczyciela Jerzego Kozaka, z którym Wadowicka Biblioteka Publiczna współpracuje od wielu lat.

Ekspozycja potrwa do 15 czerwca.

Wstęp wolny!