Dzień Kobiet z Biblioteką

Z okazji Dnia Kobiet w piątek 8 marca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Greń - autorką poczytnych kryminałów.

W miłym, damskim gronie i przy filiżance kawy Pani Hanna zabrała nas w niezwykłą podróż wokół swoich powieści oraz mrocznych miejsc zbrodni. Były też rozmowy o pisaniu, ulubionych książkach oraz zaangażowaniu męża w twórczość żony, który jako emerytowany policjant, stoi na straży realizmu jej powieści. Autorka zdradziła także, że pisanie książki rozpoczyna od wymyślenia zabójcy lub sceny morderstwa. Dba również o to, aby jej bohaterowie byli interesujący i nieszablonowi. Jak sama mówi, najbardziej lubi opisywać zabójstwa, dlatego swoje otoczenie często analizuje pod kątem potencjalnych miejsc do ukrycia zwłok. W trakcie spotkania Pani Hanna pokazała, że jest kobietą niezwykle pogodną, dowcipną, z dużym dystansem do siebie. Potrafiła z łatwością rozśmieszyć zgromadzoną publiczność, chętnie też pozowała do wspólnych zdjęć oraz podpisywała książki.

W związku z tym, że spotkanie zorganizowano w Dniu Kobiet, na wszystkie Panie w nim uczestniczące czekała książkowa niespodzianka oraz słodki poczęstunek (ufundowany przez Firmę Piekarstwo - Panią Zofię Zemanek).