Dla sztuki wiek nie ma znaczenia!
Wystawa dzieł malarzy-seniorów.

Wadowicka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Andrychowa.

Grupa rozpoczęła swoją działalność niemal 14 lat temu. Opiekę nad artystami sprawuje Jerzy Kozak, który z ogromną charyzmą, cierpliwością i zaangażowaniem prowadzi swych podopiecznych artystycznymi ścieżkami. Obecnie grupa malarska może poszczycić się ekspozycjami na terenie Andrychowa, Kęt i Wadowic.

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej artyści zaprezentowali swoje prace już po raz trzeci. Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce 7 lutego i przyciągnął w progi biblioteki prawdziwe tłumy. Nie zabrakło śpiewów, poczęstunku oraz tradycyjnego losowania nagród w postaci obrazów stworzonych w trakcie wernisażu, przez jego uczestników.

W ramach wystawy swoje prace zaprezentowało 14 członków grupy malarskiej. Gościnnie wystąpiła 8-letnia Zosia Myrda. Dzieła powstały na przestrzeni 2 lat. Zazwyczaj są to wielkoformatowe prace malarskie na papierze, ale wśród nich zdarzają się też niewielkie obrazy na płótnie i rysunki. Nowością są prace graficzne - monotypie. Tematyka dzieł oscyluje wokół martwej natury i pejzaży. Sporą grupę prac stanowi również abstrakcja, temat rzadko podejmowany zwłaszcza przez starszych twórców-amatorów.

Wystawę można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 14 marca 2019 r. Zapraszamy!

W wystawie udział biorą: Urszula Bierońska, Barbara Bubak, Józefa Dobosz, Maria Duda, Janina Dyrcz-Rzycka, Andrzej Dynowski, Grażyna Holona, Halina Łakomy, Agnieszka Kozerska, Alfreda Kudłacik, Krystyna Potempa, Janina Sordyl, Krystyna Srebrny, Elżbieta Woźniak, gościnnie Zosia Myrda.