Wadowicka Biblioteka Publiczna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników w ramach konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych nawiązała współpracę z IBUK libra - pierwszą w Polsce Czytelnią Internetową, pozwalającą na pracę z książką 24 godziny na dobę. Aby skorzystać z nowej oferty wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Platforma IBUK libra zapewnia szeroki wybór głównie książek naukowych, ale też literatury dziecięcej i młodzieżowej, literatury pięknej oraz wiele innych pozycji, w tym poradników, słowników, leksykonów i przewodników. W sumie poprzez platformę IBUK czytelnik ma dostęp do 1150 tytułów w języku polskim. Co więcej, IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie książek, ale także robienie notatek, dodawanie zakładek, przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy, tagowanie fragmentów i wiele innych (aby skorzystać z wymienionych opcji należy zalogować się do serwisu IBUK i podczas czytania książki wybrać polecenie „DODAJ DO PÓŁKI”). Aplikacja umożliwia również logowanie się kontem na portalach Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Jak zacząć korzystać z IBUKA?

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do księgozbioru, należy zgłosić się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1 - Czytelnia) i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi Biblioteki po okazaniu dowodu tożsamości (w przypadku czytelnika niepełnoletniego na podstawie zgody wydanej przez opiekuna prawnego). Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym. Czytelnia IBUK libra opracowała również wtyczkę umożliwiającą korzystanie z serwisu w smartfonach. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Z platformy IBUK libra można także skorzystać na komputerach bibliotecznych. Wówczas czytelnicy nie muszą zakładać żadnego konta, ani pobierać kodu PIN.

UWAGA!

Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych kodów!!!!