W dwa tygodnie zwiedzić kilka krajów
z biblioteką to możliwe!

Ferie - błogi czas zabawy i odpoczynku niestety powoli dobiega końca. Pomimo, iż zimowa aura tym razem nas rozpieszczała, stwarzając idealne warunki do zimowego szaleństwa, dzieci znalazły również czas, by odwiedzić Wadowicką Bibliotekę Publiczną.

Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Cztery strony świata” i jak sama nazwa wskazuje, na każdych zajęciach obieraliśmy inny kierunek podróży, „odwiedzając” ciekawe miejsca na kuli ziemskiej. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję poznać Skandynawię i wcielić się w rolę groźnych wikingów. Młodzi czytelnicy, jak przystało na prawdziwych północnych wojowników, musieli zaopatrzyć się w tarcze, które oczywiście własnoręcznie wykonali.

Następnie, aby nieco rozgrzać zmarznięte kości, „udaliśmy” się na południe - do Grecji i gorącej Afryki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda życie ich rówieśników w odległych krajach oraz poznać zwyczaje ludów zamieszkujących pustynne tereny - zwłaszcza Masajów i Pigmejów. Naśladując nowych znajomych uczestnicy zajęć wykonali piękne naszyjniki i afrykańskie stroje.

W kolejną wyprawę wyruszyliśmy na kontynent azjatycki - do Japonii. Dzieci poznały trudną sztukę jedzenia pałeczkami, skosztowały zielonej herbaty, a także przygotowały tradycyjne, azjatyckie nakrycie głowy.

Swoją wyprawę zakończyliśmy podróżą w czasie i przestrzeni, udając się tym razem na Dziki Zachód. Uczestnicy zajęć poznali kulturę amerykańskich Indian oraz próbowali swoich sił w rzucaniu lassem - niestety niesforny konik nie dał się złapać. Młodzi czytelnicy dali się również ponieść złotej gorączce, przetrząsając biblioteczne mury w poszukiwaniu bryłek złota. Oczywiście, cóż to za Indianin bez pióropusza? Więc na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało pięknie zdobione nakrycie głowy.

W międzyczasie zajęcia dla dzieci odbywały się także w filii bibliotecznej w Choczni, gdzie uczestnicy zajęć dali się porwać puzzlowemu szaleństwu oraz zagrali w planszówki.

Mamy nadzieję, że nasze literacko-artystyczne zajęcia umożliwiły dzieciom spędzenie wolnego czasu w twórczy i interesujący sposób. Wszystkie spotkania, poprzez ciekawą zabawę i zdrową rywalizację w grupie, stały się też okazją do zawarcia nowych znajomości. Z kolei, powstałe w trakcie zajęć prace plastyczne potwierdziły, że w młodych czytelnikach drzemią duże pokłady talentu i kreatywności. We wszystkich bibliotecznych spotkaniach wzięło udział 116 dzieci. Na kolejne, tym razem wakacyjne zajęcia w bibliotece, zaprosimy za kilka miesięcy.