Na tropie dawnych zbrodni

Szczątkowe ślady i mylące tropy. Tajemnice śledztw, które doprowadziły do zatrzymania nieuchwytnych przez lata morderców. Te i inne kulisy pracy „Archiwum X” - elitarnej jednostki śledczej z Krakowa, zostaną wkrótce ujawnione w murach Wadowickiej Biblioteki!

W piątkowy wieczór 26 stycznia, o godz. 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się niezwykłe spotkanie z Piotrem Litką - dziennikarzem, reporterem, reżyserem filmów dokumentalnych i współautorem głośnej książki „Polskie Archiwum X”.

Książka opisuje od podszewki pracę słynnej krakowskiej jednostki śledczej, która rozwiązuje umorzone sprawy kryminalne. Dzięki relacjom dwóch doświadczonych policjantów poznajemy konkretne przypadki, o których niejednokrotnie głośno było w mediach. Opisane sprawy często porażają okrucieństwem sprawców, którzy nie tylko dokonali okrutnych zbrodni, ale także przez wiele lat konsekwentnie zacierali ślady, kierując podejrzenia na inne osoby.  Policjanci z „Archiwum X” udowadniają jednak, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Dzięki nowoczesnym metodom śledczym, wytrwałości i zaangażowaniu członkowie jednostki odnoszą spektakularne sukcesy, obalając mity i stereotypy na temat policji. W książce po raz pierwszy zdradzają sekrety swojej pracy, wciągając czytelnika w niebezpieczną grę, której stawką jest prawda. Ta książka to relacja z pierwszej ręki!

Jeśli chcecie poznać bliżej najbardziej nieuchwytnych morderców w kraju, lepszej okazji nie będzie! Wstęp wolny!