Z Hajerem po Afryce... w Wadowicach

Przebojowy globtrotter i pisarz, Mieczysław Bieniek odwiedził Wadowicką Bibliotekę Publiczną w piątek (8.12). Spotkanie z czytelnikami połączył z wernisażem wystawy fotograficznej „Ludzie Afryki”, dokumentującej jedną z jego ostatnich podróży. Przybyli goście mogli wysłuchać relacji z fascynującej wyprawy na Czarny Ląd. Hajer bez problemu sprawił, że blisko 40 osób śmiało się i słuchało z niedowierzaniem jego niesamowitych opowieści. Bo jest to człowiek z prawdziwie nieograniczoną ułańską fantazją i determinacją. Gdy nie wpuszczą go drzwiami, wejdzie oknem. Bieniek opowiedział o swojej rozpoczętej w Egipcie podróży, o jej kolejnych etapach, w czasie której odwiedził Sudan, Etiopię, Dżibuti, Erytreę. Po wielu perypetiach dotarł w końcu do Czadu. Nie była to relacja jedynie o podróżowaniu, ale przede wszystkim o spotkanych w drodze ludziach, ich życiu i afrykańskich realiach. Wszystko opowiedziane w pogodny, żywiołowy sposób z ogromnym poczuciem humoru i szczyptą śląskiej gwary. Hajer jest bowiem taki jak jego książki: niesamowicie życzliwy, otwarty na świat, pogodny i „pozytywnie zakręcony”.

Tych, którzy nie mieli szczęścia, by osobiście poznać Hajera, zapraszamy na wystawę fotografii jego autorstwa „Ludzie Afryki”, prezentowaną w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do połowy lutego 2018 roku.