XII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży - 1 kwietnia 2011 r.

W pierwszy dzień kwietnia 2011r. o godz. 16.30 członkowie DKKdm zebrali się, by podyskutować na temat kolejnej książki Stephenie Meyer „Intruz”. Jest to powieść science - fiction dla osób nieprzepadających za tym gatunkiem, określana jest jako thriller psychologiczny. Wprowadza czytelnika w mroczną atmosferę, zawiłe intrygi, a także walkę psychologiczną, jaka toczy się między głównymi bohaterami. Mimo to świat przedstawiony w powieści nie przeraża, ale daje nadzieję na zwycięstwo dobra ze złem. Postacie doznają wiele cierpień i przeżywają liczne rozterki, a mimo to książka napawa optymizmem i nadzieją.

„Intruz” opowiada o przyszłości, w której nasz świat został opanowany przez niewidzialnego wroga. Najeźdźcy przyjęli ludzkie ciała i wiodą w nich mroczne życie. Jedną z ostatnich niezasiedlonych istot ludzkich jest Melanie, która wpada jednak w ręce wroga i w jej ciele zostaje umieszczona wyjątkowa dusza o imieniu Wagabunda. Tytułowy intruz nie spodziewa się, że poprzednia właścicielka ciała będzie stawiać mu tak wielki opór. Dusza nie potrafi oddzielić uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała schwytać. Wkrótce jednak Wagabunda i Melanii stają się sojusznikami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, którego obie kochają.

Opinie Klubowiczów na temat lektury były zróżnicowane, ale przeważały oceny pozytywne. Jest to książka godna polecenia dla starszych nastolatków i czytelników dorosłych.

Kolejne spotkanie DKKdm odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku, na które wszystkich chętnych do dyskusji serdecznie zapraszamy.

powrót